067-430-52-02

Корисна інформація

На цій сторінці представлена інформація, яка допоможе розібратися в таких питаннях як митне оформлення вантажу на території України, ознайомитися з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності, прочитати правила Інкотермс.

Розділ Митний кодекс допоможе знайти необхідну інформацію пов'язану з митними зборами, режимами і т.д.

У розділі Митні переходи, ви можете отримати інформацію про пункти пропуску через митний кордон України. Тут представлені залізничні, морські, трубопровідні та автопереходи.

Перелік пунктів пропуску

Автомобільні, залізничні, морські та інші види сполучення через державний кордон України здійснюється тільки в пунктах пропуску. Пропуск транспортних засобів, вантажів, товарів та іншого майна через кордон проводиться відповідно до чинного законодавства та міжнародних договорів України.

При перетині кордону проводиться прикордонний контроль, який передбачає перевірку документів та підстав на право в'їзду в Україну або виїзду з неї, а також здійснюється огляд транспортних засобів, вантажів, товарів (предметів) та іншого майна.

Перелік діючих пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю

Прикордонні переходи через державний кордон України для автотранспорту

Станції прикордонних переходів через державний кордон України для залізничного транспорту

Пункти пропуску морського і річкового сполучення

Список пунктів пропуску на державному кордоні України, за якими закріплені представники командатного товариства Бізнес Гарант

Митний збір

Митні збори: за що стягуються і як визначається їх розмір?

При переміщенні вантажів через державний кордон (ввезення, вивезення, транзит і т.д.) необхідно сплачувати мито і ряд митних зборів. Вони стягуються за додаткові послуги, що надаються митницею. А саме:

  • за оформлення товарів, що експортуються / імпортуються;
  • за видачу необхідних дозвільних документів і ліцензій;
  • за проведення безпосереднього контролю та огляду співробітниками;
  • за перебування переміщених матеріальних цінностей на складах митниці.

 

Платіжні операції здійснюються суб'єктом підприємницької діяльності або уповноваженою ним особою.

 

Фактори, що впливають на розмір митних зборів

 

Розміри платежів за надання послуг митницею є фіксованими. Вони встановлюються Кабінетом Міністрів, і цей же орган влади вирішує, кого звільнити від сплати. Сума нараховується у відсотках від загальної вартості в національній валюті або в перерахунку до неї іноземної. До митних зборів, сума яких варіюється, відноситься екологічний контроль. Він стягується тільки з певної групи товарів, сплачується безпосередньо при перетині кордону і залежить від обсягу вантажу. Крім того, існує ряд випадків, в яких плата за оформлення та перебування на митниці не потрібна. Розібратися в нюансах Законодавства і провести розрахунок платежів можна самостійно або звернувшись до профільних фахівців.

Український класифікатор товарів ЗЕД

Якщо ви вирішили самостійно визначити код свого товару для розмитнення, то пропонуємо вам скористатися українським класифікатором, який представляє собою повний перелік кодів ЗЕД.

Наші фахівці у Вінниці грамотно і в максимально короткий термін, проконсультують вас, на всіх етапах процедури нашої співпраці. Телефон менеджерів КТ Бізнес Гарант +38 067-430-23-28

 

Інкотермс 2000

INCOTERMS 2000 – це міжнародні правила, визнані урядовими органами, юридичними компаніями і комерсантами по всьому світу, як тлумачення найбільш застосовних в міжнародній торгівлі термінів.

Сфера дії Інкотермс-2000 поширюється на права і обов'язки сторін за договором купівлі-продажу в частині поставки товарів (умови поставки товарів). Кожен термін Інкотермс-2000 є абревіатурою з трьох букв.

 

Словник термінів

Акредитація - реєстрація юридичної особи або фізичної особи-підприємця в митних органах України, після здійснення акредитації підприємство має право займатися зовнішньоекономічною діяльністю (ЗЕД).

Зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) - діяльність суб'єктів господарської діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, і пов'язана з переміщенням товарів через митний кордон України.

Тимчасове ввезення / вивезення - митний режим, відповідно до якого товари можуть ввозитися на митну територію України або вивозитися за її межі з обов'язковим наступним поверненням таких товарів.

Випуск товарів у вільний обіг - вільне розпорядження товарами, пропущеними через митний кордон України.

Державна митна служба України - центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи, який координує і контролює діяльність митних органів України.

Давальницька сировина - сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, ввезені на митну територію України іноземним замовником або вивезені за її межі українським замовником для використання при виготовленні готової продукції з наступним поверненням усієї продукції або її частини до країни власника.

Декларування - заявлення митному органу відповідно до встановленої форми точних відомостей про товари і транспортні засоби переміщуються через митний кордон.

Декларант - юридична чи фізична особа, яка здійснює декларування товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Договір комісії - договір, при якому одна сторона (комісіонер) зобов'язується за дорученням другої сторони (комітента) за відповідну винагороду вчинити одну або кілька юридичних дій від свого імені але за рахунок комітента.

Договір консигнації - договір, відповідно до якого одна сторона (консигнатор) зобов'язується за дорученням другої сторони (консигнанта) протягом певного часу за обумовлену винагороду продати з консигнаційного складу від свого імені товари, які належать консигнанту.

Договір лізингу - договір здачі в оренду різних видів технічних засобів, будівель і споруд переважно на довгостроковий період.

Зона діяльності митниці - адміністративно-територіальна одиниця України, на території якої митниця здійснює свою діяльність.

Імпорт - митний режим відповідно до якого товари ввозяться на митну територію України для вільного обігу без обмеження терміну їх перебування і можуть використовуватися без митних обмежень.

Іноземні інвестиції - цінності, які влажівать іноземними інвесторами в об'єкти інвестиційної діяльності відповідно до законодавства України, метою інвестицій є отримання прибутку або досягнення соціального ефекту.

Контракт (зовнішньоекономічний) - матеріально оформлена угода двох або більше суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та їх іноземних контрагентів (партнерів), спрямоване на встановлення, зміну або припинення їх взаємних прав та зобов'язань у зовнішньоекономічній діяльності.

Комплектний об'єкт - промисловий або інший об'єкт, окремий цех, установка чи агрегат, який в зібраному вигляді являє собою закінчений технологічний комплекс чи його самостійну частину, що класифікується одним кодом УКТЗЕД, але з урахуванням транспортування та монтажу ввозитися на територію України декількома партіями товарів.

Заходи тарифного регулювання - методи регулювання зовнішньоекономічної діяльності за допомогою різних ставок митних зборів та інших платежів (мито, акциз, ПДВ, митні збори і т.д.).

Заходи нетарифного регулювання - методи регулювання зовнішньоекономічної діяльності за допомогою різних дозвільних документів.

Ордерні поставки - поставки товарів в Україну з метою купівлі-продажу або обміну, при яких на момент ввезення таких товарів на митну територію України ще не укладено зовнішньоекономічний контракт купівлі-продажу.

Попередня декларація (ПД) - один з видів документів контролю доставить вантажів, використовуваних митними органами України. Являє собою повідомлення митних органів в письмовій або електронній формі про намір ввезення партії вантажу на територію України.

Дозвільні документи - ліцензії, сертифікати, дозволи та інші документи державних контрольних служб, необхідні для завершення митного оформлення тих чи інших товарів.

Склад тимчасового зберігання (СТЗ) - спеціально обладнані складські приміщення, резервуари, криті чи відкриті майданчики для зберігання товарів і транспортних засобів під митним контролем.

Суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності - юридична особа, зареєстрована на території України або іншої країни, яка здійснює зовнішньоекономічну діяльність.

Рахунок-фактура - (англ. Invoice, account, final invoice, франц.Facture, ньому. Rechnung, Faktura, Handels faktura) - вид комерційного рахунка, в якому вказана сума платежу за товар.

Митна декларація (МД) - письмова заява встановленої форми, яке надається митним органам і містить відомості про товари та транспортні засоби, які переміщуються через кордон України, режим, у який вони заявляються, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, оформлення, статистики, нарахування та оплати платежів.

Митне оформлення - виконання митним органом дій (процедур), пов'язаних з фіксацією результатів митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.
Митний брокер - підприємство, що здійснює декларування товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, та має ліцензію на право здійснення митно-брокерської діяльності, видану Державною митною службою України.

Митний контроль - сукупність заходів, які здійснюються митними органами в межах своєї компетенції з метою забезпечення виконання норм митного кодексу України, законів та інших нормативно-правових актів України.

Митний режим - сукупність норм, встановлених законами України, які, в залежності від заявленої мети переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України, визначають порядок такого переміщення та обсяг митних процедур, які при цьому здійснюються.

Митний склад (МС) - спеціально обладнані складські приміщення, резервуари, криті чи відкриті майданчики для зберігання товарів під митним контролем без справляння мита та інших платежів, а також без застосування заходів нетарифного регулювання та інших обмежень в період зберігання.

Митні платежі - мито, акциз, ПДВ, єдиний і митний збори.

Мито - податок на товари та інші предмети, який стягується при переміщенні їх через митний кордон України.
Митна вартість товару - вартість товарів, які переміщуються через митний кордон України, визначена відповідно до вимог митного кодексу України, яка в подальшому застосовується для нарахування митних платежів.

Митниця акредитації - митний орган України, в якому поставлено на облік (акредитований) той чи інший суб'єкт господарської діяльності.

Митниця оформлення - митний орган України, в зоні діяльності якого відбувається митне оформлення товарів.

Товаросупровідних документація - комерційна чи інша документація на вантаж, що містить відомості про його власника, одержувача, відправника, ціну, кількість, якість, походження, безпеки і т.д., яка супроводжує вантаж на всьому шляху його проходження від відправника до одержувача.

УКТЗЕД (Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності) - товарна номенклатура, що включає в себе розділи, групи, товарні позиції, товарні підпозиції, а також належні до них цифрові коди, складена на основі Міжнародної гармонізованої системи опису та кодування товарів.
Уповноважений банк - будь-який комерційний банк, офіційно зареєстрований на території України, який має ліцензію Національного банку України на проведення валютних операцій, а також здійснює валютний контроль операцій своїх клієнтів.

Облікова картка підприємства - документ, який містить відомості про підприємство та підтверджує факт реєстрації (акредитації) підприємства в митних органах.

Фактурна вартість товару - вартість товарів, що переміщуються через митний кордон України, вказівки в рахунку-фактурі (рахунку-проформу).

Експорт - митний режим, відповідно до якого товари вивозяться за межі митної території України для вільного обігу без зобов'язання повернення таких товарів на цю територію і без обмеження умов їх використання за межами митної території України.

Митний режим

Митний режим: визначення поняття і типологія

Даний термін можна сміливо назвати «фундаментом» самого інституту митниці. Тому що саме від мети і напрямку переміщення вантажу залежить його оподаткування, порядок оформлення і статус після проведення процедури. А оскільки декларант самостійно заповнює документи при проходженні органів контролю, то повинен орієнтуватися в класифікації і знати визначення самого поняття.

Під митним контролем розуміють сукупність законодавчих норм, що визначають порядок переміщення товарів і транспортних засобів через кордон і комплекс процедур, які при цьому необхідно здійснити. Ці питання регулюються Митним кодексом, Законом про зовнішньоекономічну діяльність та низкою інших нормативно-правових актів.

 

Які типи митних режимів виділяються?

 

Переміщуватися через державний кордон комерційні вантажі можуть в режимах:

  • експорту;
  • імпорту;
  • реімпорту;
  • реекспорту;
  • транзиту;
  • тимчасового вивезення;
  • для перебування на митному складі / в спеціальній зоні / в магазині безмитної торгівлі;
  • для переробки на території української митниці / за межами України;
  • для знищення / відмови на користь держави.

 

Розташування вантажів в один з вищезгаданих митних режимів здійснюється шляхом їх декларування та виконання всіх супутніх формальностей. Якщо ж товар розташований в невідповідну категорію, митниця може відмовити у наданні дозволу. Тому, варто уважно вивчити законодавство перед подачею документів.

Информер курса валют
Митний
калькулятор
Заявка
RuUk