067-430-52-02

Тимчасове ввезення/вивезення

Якщо Ви плануєте ввезти спецтехніку для тимчасового виконання робіт на територію України і потрібно сплатити митні платежі, набагато простіше скористатися фінансовою гарантією КТ «Бізнес Гарант»

 

ТИМЧАСОВЕ ВВЕЗЕННЯ - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для певних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до закінчення встановленого терміну без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання (ст. 103 МКУ).

Для розміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення особа, відповідальна за дотримання митного режиму, повинна:

1) надати органу доходів і зборів, який здійснює випуск товарів, транспортних засобів комерційного призначення в режимі тимчасового ввезення, документи на такі товари, транспортні засоби, що підтверджують мету їх ввезення;

2) у випадках, передбачених законодавством, надати органу доходів і зборів зобов'язання про реекспорт товарів, транспортних засобів комерційного призначення, у терміни, встановлені органом доходів і зборів;

3) надати органу доходів і зборів дозвіл відповідного компетентного органу на тимчасове ввезення, якщо це передбачено законодавством;

4) виплатити митні платежі у відповідності до статті 106 МКУ або надати забезпечення оплаты їм митних платежів у відповідності з розділом  X  МКУ.

ОДНИМ З ОСНОВНИХ СПОСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ВИМОГ МИТНОГО РЕЖИМУ ПРИ ТИМЧАСОВОМУ ВВЕЗЕННІ Є НАДАННЯ ГАРАНТОМ ФІНАНСОВОЇ ГАРАНТІЇ. 

Терміни тимчасового ввезення

Термін тимчасового ввезення товарів встановлюється органом доходів і зборів в кожному конкретному випадку, але не повинен перевищувати трьох років з дати поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення.

Термін тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення встановлюється органом доходів і зборів з урахуванням того, що ці транспортні засоби повинні бути реекспортовані відразу ж після завершення транспортних операцій, для яких вони були ввезені.

З урахуванням мети ввезення товарів та інших обставин, раніше встановлений термін тимчасового ввезення товарів може бути продовжений відповідним органом доходів і зборів за письмовою заявою власника цих товарів або уповноваженої ним особи. У разі відмови у продовженні строку тимчасового ввезення орган доходів і зборів зобов'язаний невідкладно письмово або в електронній формі повідомити особі, яка звернулася із заявою про його продовження, про причини і підстави такої відмови.

Якщо товари або транспортні засоби, поміщені в митний режим тимчасового ввезення, не можуть бути своєчасно реекспортовані внаслідок накладення на них арешту (за винятком арешту за позовом приватних осіб) або вилучення у справі про порушення митних правил, то протягом терміну тимчасового ввезення припиняється на час такого арешту (вилучення).

Статус товарів

Іноземні товари, поміщені в режим тимчасового ввезення, зберігають статус іноземних товарів.

Завершення митного режиму тимчасового ввезення

Митний режим тимчасового ввезення завершується шляхом реекспорту товарів, транспортних засобів комерційного призначення, поміщених в цей митний режим, або шляхом поміщення їх в інший митний режим.

Якщо заборона або обмеження щодо імпорту, які діяли на момент тимчасового ввезення товарів, були скасовані під час їх перебування в митному режимі тимчасового ввезення, дозволяється завершення митного режиму тимчасового ввезення шляхом випуску товарів для вільного обігу на митній території України.

У разі конфіскації товарів, транспортних засобів комерційного призначення, їх повної втрати внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили та за умови підтвердження факту аварії або дії обставин непереборної сили, митний режим тимчасового ввезення припиняється органом доходів і зборів.

Ознайомитися з процедурою оформлення Командитним товариством «Бізнес Гарант» гарантійного документа можна за посиланням або телефонуйте за телефонами, вказаними на сайті.

Информер курса валют
Митний
калькулятор
Заявка
RuUkEn