067-430-52-02

Тимчасове ввезення/вивезення

Якщо Ви плануєте ввезти спецтехніку для тимчасового виконання робіт на територію України і потрібно сплатити митні платежі, набагато простіше скористатися фінансовою гарантією КТ «Бізнес Гарант»

 

ТИМЧАСОВЕ ВВЕЗЕННЯ - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для певних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до закінчення встановленого терміну без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання (ст. 103 МКУ).

Для розміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення особа, відповідальна за дотримання митного режиму, повинна:

1) подати митному органу, що здійснює випуск товарів, транспортних засобів комерційного призначення в режимі тимчасового ввезення, документи на такі товари, транспортні засоби, що підтверджують мету їх ввезення;

2) у випадках, передбачених законодавством, надати митному органу зобов'язання про реекспорт товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які тимчасово ввозяться, у строки, встановлені митним органом;

3) подати митному органу дозвіл відповідного компетентного органу на тимчасове ввезення товарів, якщо отримання такого дозволу передбачено законодавством;

4) виплатити митні платежі у відповідності до статті 106 МКУ або надати забезпечення оплаты їм митних платежів у відповідності з розділом  X  МКУ.

ОДНИМ З ОСНОВНИХ СПОСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ВИМОГ МИТНОГО РЕЖИМУ ПРИ ТИМЧАСОВОМУ ВВЕЗЕННІ Є НАДАННЯ ГАРАНТОМ ФІНАНСОВОЇ ГАРАНТІЇ. 

Строки тимчасового ввезення

Строк тимчасового ввезення товарів встановлюється митним органом в кожному конкретному випадку, але не повинен перевищувати трьох років з дати поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення.

Строк тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення встановлюється митним органом з урахуванням того, що ці транспортні засоби повинні бути вивезені за межі митної території України після закінчення транспортних операцій, для яких вони були ввезені.

З урахуванням мети ввезення товарів та/або транспортних засобів комерційного призначення, особливостей транспортних операцій та інших обставин попередньо встановлений строк тимчасового ввезення товарів відповідно до частини першої цієї статті та/або транспортних засобів комерційного призначення відповідно до частини другої цієї статті за письмовою заявою власника цих товарів, транспортних засобів комерційного призначення або уповноваженої ним особи може бути продовжений відповідним митним органом.  У разі відмови у продовженні строку тимчасового ввезення митний орган  зобов'язаний невідкладно письмово або в електронній формі повідомити особі, яка звернулася із заявою про його продовження строку тимчасового ввезення, про причини та підстави такої відмови.

Якщо товари або транспортні засоби, поміщені в митний режим тимчасового ввезення, не можуть бути своєчасно реекспортовані внаслідок накладення на них арешту (за винятком арешту за позовом приватних осіб) або вилучення у справі про порушення митних правил, то протягом терміну тимчасового ввезення припиняється на час такого арешту (вилучення).

Статус товарів

Іноземні товари, поміщені в режим тимчасового ввезення, зберігають статус іноземних товарів.

Завершення митного режиму тимчасового ввезення

Митний режим тимчасового ввезення завершується шляхом реекспорту товарів, транспортних засобів комерційного призначення, поміщених в цей митний режим, або шляхом поміщення їх в інший митний режим.

Якщо заборона або обмеження щодо імпорту, що діяли на момент тимчасового ввезення товарів, скасовано протягом їх перебування в митному режимі тимчасового ввезення, дозволяється завершення митного режиму тимчасового ввезення шляхом випуску товарів для вільного обігу на митній території України.

Митний режим тимчасового ввезення припиняється митним органом у разі конфіскації товарів, транспортних засобів комерційного призначення, їх повної втрати внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили за умови підтвердження факту аварії або дії обставин непереборної сили у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Ознайомитися з процедурою оформлення Командитним товариством «Бізнес Гарант» гарантійного документа можна за посиланням або телефонуйте за телефонами, вказаними на сайті.

Информер курса валют
Митний
калькулятор
Заявка
RuUkEn