командитне товариство
Бізнес Гарант
Фінансові гарантії
12.07.2019 • Переглядів: 1255
Верховна Рада України ратифіковала Угоду про вільну торгівлю з Ізраїлем.
Угода створює нові можливості для українського бізнесу та виробників товарів, відкриваючи ринок Ізраїлю.
1. Ізраїль входить до топ-20 ринків у фокусі для України в Експортній стратегії.
2. Ізраїльський ринок – це багато імпортує. Це майже 9 млн. споживачів.
У 2017 році імпорт товарів склав 77,1 млрд. долл. США. На сьогодні Угода - це, в першу чергу, нові можливості для українських промислових товарів та сільськогосподарської продукції. А відтак - зростання українського експорту.
3. Ринок Ізраїлю є досить закритим ринком, з високими ввізними митами, зокрема, для сільськогосподарської продукції. Тому ця Угода відкриває можливості і конкурентні переваги для українських експортерів, скасовуючи 80% ввізних мит для промислових товарів. На решту товарів — встановлені перехідні періоди.
4. Український експорт до Ізраїлю зростає. У 2018 році експорт товарів і послуг склав 777 млн. дол. США, а експорт товарів - 580 млн. долл США. За 3 місяці 2019 року експорт товарів до Ізраїлю склав 192,2 млн дол. і збільшився на 7,4% або на 13,2 млн дол. В експорті з України до Ізраїлю з’явилося 229 товарних підпозицій (нові) - це додаткові 13,0 млн дол. експорту товарів. Серед нових, двигуни турбореактивні, соєві боби, макуха, відходи виробництва крохмалю, солод, висівки, гербіциди. 134 товарні підпозиції продемонстрували зростання.
5. Очікуємо збільшення інвестицій з Ізраїлю в Україну, а також інвестицій з інших країн для розміщення виробничих потужностей для експорту в Ізраїль. Ці інвестиції означають модернізацію підприємств, нові робочі місця і загальне поліпшення рівня життя українців.
6. Угода дасть "зелене світло" для кооперації українських та ізраїльських підприємств у багатьох сферах: high-tech, інжиніринг, переробне обладнання для харчової промисловості тощо.
7. Трикутник Україна – Ізраіль – ЄС та участь у Конвенції Пан-Євро-Мед дозволить використовувати принцип діагональної кумуляції для преференційної торгівлі у трикутнику Україна – Ізраїль – ЄС. Це створює додаткові можливості для експорту на ці ринки та участі в глобальних ланцюжках доданої вартості.
8. Також угода передбачає оподаткування товарів відповідно до Стамбульської Конвенції про тимчасове ввезення.