067-430-52-02

Ліміт на ввезення в Україну покупок без сплати митних платежів

04.06.2019 • Просмотров: 702

Україна і Туреччина мають намір з 2019 року зняти обмеження на виконання двосторонніх і транзитних вантажних перевезень. Читайте такожУ МВС розповіли, коли і де патрульні почнуть використовувати лазерні радари TruCam Як повідомила прес-служба Мінінфраструктури, про це країни домовилися під час засідання українсько-турецької Змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, яке відбулося 3-4 жовтня в місті Анкара. «Головним досягненням є домовленість про перехід на бездозвільну систему виконання двосторонніх і транзитних вантажних перевезень між Україною і Туреччиною. Сторони домовилися до кінця жовтня 2018 року напрацювати відповідний проект Протоколу про внесення змін до чинної двосторонньої угоди, а також докласти максимум зусиль для підписання в 2019 році», - йдеться в повідомленні. Також наголошується, що до моменту підписання і набрання чинності відповідних змін до Угоди сторони погодились, починаючи з 2019 року, здійснювати обмін додатковими дозволами для здійснення двосторонніх перевезень в необмеженій кількості, для задоволення потреб вітчизняних перевізників. «У 2018 році українська сторона додатково отримає таку кількість дозволів: 1000 двосторонніх; 1000 для порожнього в'їзду транспортних засобів; 500 в/з третіх країн. На 2019 рік сторони погодили попередню квоту дозволів для здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень: 7000 двосторонніх; 4000 транзитних; 10 000 транзитних U; 2500 в/з третіх країн; 5000 для порожнього в'їзду транспортних засобів», - йдеться в повідомленні. Як повідомляв УНІАН, раніше Кабінет міністрів України відновив на посаді голову Держслужби з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) Михайла Ноняка, який був відсторонений від роботи на час проведення розслідування. У березні міністр інфраструктури України Володимир Омелян звернувся до уряду з пропозицією звільнити Ноняка. Невдоволення міністра викликала непрозора робота служби. До того ж, 6 квітня співробітники СБУ затримали чиновника Укртрансбезпеки, який вимагав від підприємця 38 тисяч доларів хабара за видачу дозволів на міжнародні вантажні перевезення, мотивуючи це "дефіцитом" відповідних бланків. Відзначається, що за кожен оформлений документ чиновник отримував від 100 до 500 доларів США за офіційної вартості бланка 49 гривень. У свою чергу, Ноняк раніше заявляв про відсутність підтримки з боку Міністерства інфраструктури в питанні зміни нормативно-правової бази для зниження корупційних ризиків, а також у питанні переведення послуг, які надає Укртрансбезпека, в електронний формат. Ноняк був призначений головою Укртрансбезпеки 20 квітня 2016 року, а до призначення обіймав посаду заступника голови цієї служби.

Детальніше читайте на УНІАН: https://economics.unian.ua/transport/10288083-ukrajina-i-turechchina-domovilisya-znyati-obmezhennya-na-vantazhni-avtoperevezennya.html

Українське законодавство, крім обмеження щодо кількості товару, який може бути ввезений однією фізичною особою для особистого споживання, містить обмеження щодо загальної вартості товару, який можна імпортувати без сплати митних платежів.

Про це слід пам’ятати, обираючи смуги руху «зелений» або «червоний» коридор у пунктах пропуску і розраховуючи суми видатків, у які ваші «сувеніри» виллються після їх оподаткування.

Громадянин, який перетинає митний кордон України не частіше, ніж один раз на три  доби (72 години) і перебував за кордоном не менше однієї  доби (24 години) може без сплати митних платежів ввезти через автомобільний чи залізничний пункт пропуску товару, вага якого не перевищує 50 кг, а фактурна вартість — не більша еквіваленту 500 євро.

Якщо особа перетинає митний кордон частіше вказаної періодичності, її неоподатковуваний ліміт на імпорт товару — 50 кг і 50 євро. Усе, що вище, підлягає письмовому декларуванню з обов’язковою сплатою мита (10 %) і ПДВ (20 %).

Також нагадаємо, що фактурна вартість — це вартість товару, що значиться в рахунку — фактурі (інвойсі) або в чеку. Фактурна вартість необхідна для формування митної вартості товару під час нарахування митних платежів при імпорті.

Недекларування або приховування товару понад дозволений ліміт, з метою уникнення його оподаткування,  тягнуть за собою конфіскацію надміру та штрафні санкції за порушення митних правил. А якщо приховування здійснене з облаштуванням тайників (спеціальних сховищ) в конструкціях автомобіля – вилученню підлягає і транспортний засіб, в якому цей тайник був влаштований.

Стосовно сувенірів також необхідно пам’ятати, що законодавство кожної країни встановлює різні обмеження як на ввезення, так і на вивезення товарів. Ручної роботи сорочка чи килим, знайдена на березі моря мушля чи корал, окремі овочі чи фрукти можуть бути визнані національним надбанням, вивезення якого з країни вашого відпочинку не допускається її законодавством, хоча українським — дозволене.

Джерело: Сайт "Інформаційно-аналітичний журнал «Вісник. Офіційно про податки»"

Информер курса валют
Таможенный
калькулятор
Заявка
Ru