067-430-52-02

В Україні повернули акцизний податок на імпорт електромобілів

16.11.2018 • Просмотров: 2243

Україна і Туреччина мають намір з 2019 року зняти обмеження на виконання двосторонніх і транзитних вантажних перевезень. Читайте такожУ МВС розповіли, коли і де патрульні почнуть використовувати лазерні радари TruCam Як повідомила прес-служба Мінінфраструктури, про це країни домовилися під час засідання українсько-турецької Змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, яке відбулося 3-4 жовтня в місті Анкара. «Головним досягненням є домовленість про перехід на бездозвільну систему виконання двосторонніх і транзитних вантажних перевезень між Україною і Туреччиною. Сторони домовилися до кінця жовтня 2018 року напрацювати відповідний проект Протоколу про внесення змін до чинної двосторонньої угоди, а також докласти максимум зусиль для підписання в 2019 році», - йдеться в повідомленні. Також наголошується, що до моменту підписання і набрання чинності відповідних змін до Угоди сторони погодились, починаючи з 2019 року, здійснювати обмін додатковими дозволами для здійснення двосторонніх перевезень в необмеженій кількості, для задоволення потреб вітчизняних перевізників. «У 2018 році українська сторона додатково отримає таку кількість дозволів: 1000 двосторонніх; 1000 для порожнього в'їзду транспортних засобів; 500 в/з третіх країн. На 2019 рік сторони погодили попередню квоту дозволів для здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень: 7000 двосторонніх; 4000 транзитних; 10 000 транзитних U; 2500 в/з третіх країн; 5000 для порожнього в'їзду транспортних засобів», - йдеться в повідомленні. Як повідомляв УНІАН, раніше Кабінет міністрів України відновив на посаді голову Держслужби з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) Михайла Ноняка, який був відсторонений від роботи на час проведення розслідування. У березні міністр інфраструктури України Володимир Омелян звернувся до уряду з пропозицією звільнити Ноняка. Невдоволення міністра викликала непрозора робота служби. До того ж, 6 квітня співробітники СБУ затримали чиновника Укртрансбезпеки, який вимагав від підприємця 38 тисяч доларів хабара за видачу дозволів на міжнародні вантажні перевезення, мотивуючи це "дефіцитом" відповідних бланків. Відзначається, що за кожен оформлений документ чиновник отримував від 100 до 500 доларів США за офіційної вартості бланка 49 гривень. У свою чергу, Ноняк раніше заявляв про відсутність підтримки з боку Міністерства інфраструктури в питанні зміни нормативно-правової бази для зниження корупційних ризиків, а також у питанні переведення послуг, які надає Укртрансбезпека, в електронний формат. Ноняк був призначений головою Укртрансбезпеки 20 квітня 2016 року, а до призначення обіймав посаду заступника голови цієї служби.

Детальніше читайте на УНІАН: https://economics.unian.ua/transport/10288083-ukrajina-i-turechchina-domovilisya-znyati-obmezhennya-na-vantazhni-avtoperevezennya.html

Закінчується термін дії закону, який скасовував ПДВ для ввезення машин з електричною силовою установкою.

Депутати, проголосувавши за законопроект про зниження акцизів на розмитнення автомобілів, вводиться акцизний податок на ввезення електромобілів. Про це повідомляє ElectroCars.

Наголошується, що парламент скасував податок до 1 січня 2019 року. Тепер акциз складе 1 євро за 1 кВт ємності акумулятора. Це означає, наприклад, що акциз на електромобілі Tesla складе 100 євро, на Nissan Leaf — 35-40 євро. Крім того, закінчується термін дії закону, що скасовував ПДВ для ввезення машин з електричною силовою установкою. Якщо закон не буде продовжено, то ціна на електромобілі зросте в середньому на 20%.

Зазначимо, що у Верховній Раді на сьогодні зареєстровано кілька законопроектів з розвитку "зеленого автопрому" в Україні. Одним з них пропонується до 31 грудня 2028 року звільнити від мита комплектуючі, що ввозяться на територію України для виробництва автомобілів, оснащених електричними двигунами (одним або кількома). Також пропонується звільнити від оподаткування дохід підприємства, отриманий у результаті реалізації електромобілів власного виробництва.

Ще одним законопроектом депутати пропонують встановити таку ціну на електрокар, щоб його вартість не перевищувала річної зарплати українця.

Раніше повідомлялося, що попит на електромобілі в Україні виріс в 2,5 рази. При цьому українці воліють купувати автомобілі, які вже були у використанні. Імпорт б/у електромобілів становить 88%.

Джерело:  Сайт «ZN.UA»

Информер курса валют
Таможенный
калькулятор
Заявка
Ru