067-430-52-02

Утверждена форма бланка финансовой гарантии

28.02.2019 • Просмотров: 817

Україна і Туреччина мають намір з 2019 року зняти обмеження на виконання двосторонніх і транзитних вантажних перевезень. Читайте такожУ МВС розповіли, коли і де патрульні почнуть використовувати лазерні радари TruCam Як повідомила прес-служба Мінінфраструктури, про це країни домовилися під час засідання українсько-турецької Змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, яке відбулося 3-4 жовтня в місті Анкара. «Головним досягненням є домовленість про перехід на бездозвільну систему виконання двосторонніх і транзитних вантажних перевезень між Україною і Туреччиною. Сторони домовилися до кінця жовтня 2018 року напрацювати відповідний проект Протоколу про внесення змін до чинної двосторонньої угоди, а також докласти максимум зусиль для підписання в 2019 році», - йдеться в повідомленні. Також наголошується, що до моменту підписання і набрання чинності відповідних змін до Угоди сторони погодились, починаючи з 2019 року, здійснювати обмін додатковими дозволами для здійснення двосторонніх перевезень в необмеженій кількості, для задоволення потреб вітчизняних перевізників. «У 2018 році українська сторона додатково отримає таку кількість дозволів: 1000 двосторонніх; 1000 для порожнього в'їзду транспортних засобів; 500 в/з третіх країн. На 2019 рік сторони погодили попередню квоту дозволів для здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень: 7000 двосторонніх; 4000 транзитних; 10 000 транзитних U; 2500 в/з третіх країн; 5000 для порожнього в'їзду транспортних засобів», - йдеться в повідомленні. Як повідомляв УНІАН, раніше Кабінет міністрів України відновив на посаді голову Держслужби з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) Михайла Ноняка, який був відсторонений від роботи на час проведення розслідування. У березні міністр інфраструктури України Володимир Омелян звернувся до уряду з пропозицією звільнити Ноняка. Невдоволення міністра викликала непрозора робота служби. До того ж, 6 квітня співробітники СБУ затримали чиновника Укртрансбезпеки, який вимагав від підприємця 38 тисяч доларів хабара за видачу дозволів на міжнародні вантажні перевезення, мотивуючи це "дефіцитом" відповідних бланків. Відзначається, що за кожен оформлений документ чиновник отримував від 100 до 500 доларів США за офіційної вартості бланка 49 гривень. У свою чергу, Ноняк раніше заявляв про відсутність підтримки з боку Міністерства інфраструктури в питанні зміни нормативно-правової бази для зниження корупційних ризиків, а також у питанні переведення послуг, які надає Укртрансбезпека, в електронний формат. Ноняк був призначений головою Укртрансбезпеки 20 квітня 2016 року, а до призначення обіймав посаду заступника голови цієї служби.

Детальніше читайте на УНІАН: https://economics.unian.ua/transport/10288083-ukrajina-i-turechchina-domovilisya-znyati-obmezhennya-na-vantazhni-avtoperevezennya.html

Минфин своим приказом установил форму бланка финансовой гарантии. В ней установлен перечень сведений, которые вносятся в гарантийный документ

Соответствующий приказ от 9 января 2019 года № 4 "Об утверждении формы бланка финансовой гарантии" зарегистрирован в Минюсте 5 февраля 2019 года за № 128/33099 и вступает в силу со дня официального опубликования.

Частью третьей ст. 311 Таможенного кодекса Украины предусмотрено установление Минфином формы бланка финансовой гарантии.

В форме установлен перечень сведений, которые вносятся в гарантийный документ. Раньше форма бланка финансовой гарантии указывалась в каждом отдельном соглашении с гарантом, заключенном согласно части второй статьи 307 ТК Украины.

Также в приказе поручено ГФС доработать свои соответствующие автоматизированные информационные системы для обеспечения проведения таможенного контроля и таможенного оформления товаров, транспортных средств коммерческого назначения с использованием финансовой гарантии, поданной в виде электронного документа или в бумажном виде вместе с ее электронной копией, а также привести соглашения с банками или другими юридическими лицами, заключенные согласно части второй ст. 307 ТК Украины, в соответствие с этим приказом.

Финансовая гарантия, которая предоставляется в виде документа, является безотзывным обязательством гаранта, внесенного в реестр гарантов, выплатить по требованию органа доходов и сборов средства в пределах определенной суммы в случае неисполнения обеспеченных этой гарантией обязательств по уплате таможенных платежей.

Принятие приказа позволит систематизировать вопрос взаимодействия органов доходов и сборов, гарантов и лиц, ответственных за уплату таможенных платежей, поскольку устанавливается единый перечень сведений, которые вносятся в гарантийный документ.

Утверждение единой унифицированной формы бланка финансовой гарантии будет способствовать обеспечению надлежащего контроля за процедурой гарантирования на таможенной территории Украины.

Джерело: Сайт "ООО "ЛІГА ЗАКОН""

Информер курса валют
Таможенный
калькулятор
Заявка
Ru