067-430-52-02

Митний режим Транзит

КТ «Бізнес Гарант» - як незалежний фінансовий посередник - надає клієнтам послуги з фінансового гарантування сплати митних платежів на Україні (Вінниця, Київ, Херсон, Запоріжжя, Миколаїв, Ізмаїл) у митному режимі «ТРАНЗИТ».

Наша фінансова гарантія (гарантійний документ) дозволить вам уникнути зайвих бюрократичних зволікань при оформленні вантажу і позбавить вас від необхідності блокування значної суми коштів, яка буде вилучена з обігу клієнта в разі сплати ним митних платежів до бюджету України або надання застави в сумі митних платежів митним органам.

Транзит - це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома митними органами України або в межах зони діяльності одного митного органу без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

У митний режим транзиту можуть бути поміщені будь-які товари, крім товарів, заборонених законодавством для ввезення та / або транзиту через митну територію України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 461 «Про затвердження переліку товарів, ввезення яких на митну територію України та / або переміщення територією України проходять і внутрішнім транзитом здійснюється за умови обов'язкового надання митним органам забезпечення сплати митних платежів» було визначено перелік товарів, при здійсненні транзиту яких отримання ФІНАНСОВОЇ ГАРАНТІЇ є обов'язковым для осіб, відповідальних за уплату митних платежів. 

Термін транзиту

(в залежності від виду транспорту) відповідно до ст. 95ТКУ:

 • для автомобільного транспорту - 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб);
 • для залізничного транспорту - 28 діб;
 • для авіаційного транспорту - 5 діб;
 • для морського і річного транспорту - 20 діб;
 • для трубопровідного транспорту - 31 доба;
 • для трубопроводного транспорту (з перевантаженням на інші види транспорту) - 90 діб. 

Переміщення товарів у митному режимі транзит здійснюється як прохідний або внутрішній транзит, або каботаж.

Митний режим транзиту може бути застосований до товарів і транспортних засобів комерційного призначення, що безпосередньо ввозяться на митну територію України або вже знаходяться на ній. 

Прохідний транзит

Коли товари переміщуються від пункту ввезення (пропуску) на митну територію України на кордоні до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території на кордоні (в тому числі в рамках одного пункту пропуску через кордон України).

Внутрішній транзит чи каботаж

Коли товари переміщуються:

 • від пункту ввезення (пропуску) на митну територію України на кордоні до митниці, розташованої на митній території України;
 • від митниці, розташованої на митній території України, до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території на кордоні;
 • від одного пункту до іншого пункту на митній території України в тому числі, якщо частина переміщення відбувається за межами митної території України;
 • від одного штучного острова, установки або споруди, створених у виключній (морській) економічній зоні України до митниці, розташованої на території України, зайнятій сушею, та у зворотному напрямку. 

Відповідно до положень ст. 92 МКУ для розміщення товарів або транспортних засобів комерційного призначення в митний режим транзит особа, відповідальна за дотримання митного режиму, повинна подати митному органу:

 • митну декларацію (або інший документ, який відповідно до законодавства може використовуватися замість митної декларації), товарно-транспортний документ на перевезення та рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару.
 • дозвіл на транзит через митну територію України, видане уповноваженим органом, у випадках, передбачених законодавством.
 • забезпечити виконання зобов'язань по сплаті митних платежів відповідно до розділу Х Митного кодексу України у випадках, передбачених цим розділом законодавства (ФІНАНСОВІ ГАРАНТІЇ та інші способи забезпечення). 

Митний режим транзиту завершується:

 • вивезенням товарів і / або транспортних засобів комерційного призначення, раніше поміщених в цей режим, за межі митної території України,
 • приміщенням товарів і / або транспортних засобів комерційного призначення, раніше поміщених в цей режим, в інший митний режим,
 • конфіскації товарів, їх повної втрати внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили (факт аварії або дії обставин непереборної сили повинен бути підтверджений відповідним документом). 

Ознайомитися з процедурою оформлення Командитним товариством «Бізнес Гарант» гарантійного документа можна за посиланням або телефонуйте за номерами:

067-430-52-02 (для постійних клієнтів) 

067-430-23-28 (для нових клієнтів) 

 

Информер курса валют
Митний
калькулятор
Заявка
RuUkEn